Anadolu Jet Bilet İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır?


Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda; anadolu jet bilet iptali, anadolu jet bilet iptali telefon, anadolu jet uçak bileti iptali, anadolu jet uçuş iptali, anadolu jet bilet iptali ücreti, anadolu jet promosyon bilet iptali konularında bilgiler yer almaktadır.

 

Bu Yazıda Neler Var?

Anadolu Jet Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Anadolu jet bilet iptali işlemleri internette sıkça araştırılıyor. Fakat internette yer alan bilgiler hem karışık hem de dağınık olduğu için sağlıklı bir bilgi edinmek mümkün olmuyor. Peki Anadolu Jet uçak bileti iptali nasıl yapılır? Anadolu Jet tarafından belli şartlar dahilinde uçak bileti iptali yapılabilmektedir. Söz konusu şartları, uçuş paketlerine göre şu şekilde sıralayabiliriz;

Uçuşa 2 Saat Kala İptal İşlemleri

Anadolu Jet bilet iptali düşünüyorsanız uçak kalkış saatine 2 saatten daha fazla bir süre bulunması gerekir. Çünkü uçağın hareket saatine 2 saatten az bir vakit kaldıysa hangi uçuş paketinde olursanız olun biletiniz iptal edilmemektedir.

Uçuşa 2-12 Saat Kala İptal İşlemleri

Eğer ki uçuşunuza 12 saatten az bir süre kaldıysa Anadolu Jet uçak bileti iptali yapma hakkınız var. Fakat bu iptal hakkı sadece konforjet uçuş paketi kapsamında alınan Anadolu jet uçak bileti için geçerlidir. Diğer standart ve ekstrajet uçuş paketlerinde iptal hakkı mevcut değildir.

Uçuşa 12 Saatten Fazla Süre Varsa İptal İşlemleri

Anadolu Jet uçuş iptali yapmak istediğinizde kesinlikle uçak saatinden 12 saat önce harekete geçmelisiniz. Nitekim uçağınızın kalkmasına henüz 12 saatten fazla bir süre varsa kolayca bilet iptali yapabilirsiniz.

Eğer ki yukarıdaki şartları sağlıyorsanız uçak bileti iptali ve para iadesi için şu işlemleri takip etmelisiniz: Bilet üzerinde iptal veya iade talebi için THY ofisine ilk kez başvurulması halinde; biletin satın alınırken kullanılan kredi kartı sahibinin ve kullanılan kredi kartının yanı sıra geçerli bir kimlik belgesinin birlikte bulunması ya da ödeme işlemleri için kullanılan kredi kartı sahibi ile kullanılan kredi kartının geçerli fotoğraflı kimlik belgesi ile beraber rezervasyon kaydındaki ilk uçuştan önce herhangi bir THY ofisine başvurarak ibraz etmesi gerekmektedir. Anadolu Jet bilet iadesi, eğer bilet acenteden alındıysa, biletin düzenlendiği tarihten itibaren 30 gün içinde bileti satın alındığı acenteden, 1 ay sonrasında ise AnadoluJet’ten alabilirsiniz. İade için müracaat ettiğiniz şehirde acentenin şubesi bulunmuyorsa, iadenizi yukarıda belirtilen 1 aylık süreyi beklemeden THY Satış Ofisleri’ nden de alabilirsiniz.

 

Anadolu Jet Bilet İptali Ücreti ve Cezası Var mı?

Anadolu Jet’in bazı uçuş paketlerinde uçak bileti iptal ücreti ve cezası uygulanmaktadır. Peki Anadolu Jet bilet iptal ücreti ne kadardır? Yukarıda da belirttiğimiz üzere uçuşa 2 saatten az bir zaman kaldıysa hiçbir şekilde uçak bileti iptali yapılamıyor. Fakat uçuşunuza 12 saatten az bir zaman kaldıysa ve konforjet uçuş paketinden bilet aldıysanız ücretsiz bir şekilde Anadolu Jet uçuş iptali yapabilirsiniz. Eğer uçuş saatinize 12 saatten daha fazla bir zaman varsa yine konforjet paketinde alınan uçak biletlerini ücretsiz iptal edebilirsiniz. Fakat diğer standart ve ekstrajet kapsamındaki uçak bileti iptal işlemleri için 100 tl iptal cezası alınmaktadır.

 

Anadolu Jet Promosyon Bilet İptali Yapabilir Miyiz?

Uçuş iptali konusunda merak edilen bir diğer husus da Anadolu jet promosyon bilet iptali işlemleridir. Anadolu Jet uçak bileti sayfasında yer alan bilgiler incelendiğinde, promosyon ve ekonomi sınıfı uçak biletlerinde iptal işleminin geçerli olmadığını görmekteyiz. Bu nedenle Anadolu Jet promosyon uçak bileti ve ekonomi sınıfı uçak bileti alırken dikkatli olmalıyız. Aksi takdirde anadolu jet promosyon bilet iptali yapılamadığından bilet paranız yanacaktır.

 

Anadolu Jet Bilet İptali Telefon

Anadolu Jet bilet iptali telefon bilgisi için müşteri iletişim merkezi numaralarını arayabilirsiniz. Bu numaraları arayarak sadece uçak bileti iptali değil, iade ve diğer değişiklik işlemleri konusunda da bilgi alabilirsiniz. Anadolu jet bilet iptali telefon numaraları;

  • 444 25 38
  • 0 850 333 2 538

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir