BUDO Bilet İptali, İade ve Değiştirme Nasıl Yapılır?


Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda; budo bilet iptali, budo bilet iptal etme, budo bilet iadesi, budo bilet erteleme, budo bilet iletişim konularında bilgiler yer almaktadır.

 

Bu Yazıda Neler Var?

BUDO Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Budo bilet iptali yapmak isteyenler için budo bilet iptal etme şartları nedir, inceledik. Budo internet sitesinde yer alan BUDO Yolculuk Kuralları‘na göre; bileti hangi satış noktasından alırsanız alın, bilet iptal ve değişiklik hakkınız bulunmaktadır. Sadece online alınan biletlerde; sefer saatine 12 saatten fazla süre olması durumunda bilet ücretinin %15’i kesilerek bilet iptali yapılmaktadır. Kalan ücret ise budo bilet iadesi kapsamında geri ödenir. Eğer hareket saatine 12 saat ile 1 saat arasında süre varsa bilet ücretinin %35’i kesilerek bilet iptal edilebilecektir. Son olarak kalkışa 1 saatten az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde budo bilet iptali, budo bilet değiştirme ve budo bilet erteleme hakkınız bulunmamaktadır.

 

BUDO Bilet Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirtildiği üzere kalkışa 1 saatten az bir süre kaldıysa budo bilet değiştirme hakkınız bulunmuyor. Sefer saatine 1 saatten fazla bir süre kalması halinde kolayca budo bilet değişikliği yapabilirsiniz. Ek olarak BUDO tarafından getirilen düzenleme ile kalkışa 1 saatten fazla kalması durumunda yapılacak budo bilet değiştirme işlemini; sefer ve gün değişikliği dışında yön değişikliği olarak da yapabilmektesiniz. Yine bilet değiştirme konusunda Budo sitesinde yer alan bilgiye göre; internetten, çağrı merkezinden, gişelerden ve bilet satış acentalarından yapılacak değişiklik işlemlerinde 3 TL değişiklik ücreti alınacağı bildirilmiştir.

BUDO bilet iptal etme işlemleri

BUDO Seferi İptal Olunca Bilet İade Edilir Mi?

Yolcuların merak ettiği konulardan birisi de budo seferi iptal olunca bilet iade edilir mi sorusudur. Eğer ki budo seferleri kötü hava koşulları, güvenlik sorunu vb. nedenlerle iptal edilirse; çağrı merkezi ve internetten alınan online bilet tutarlarının tamamı otomatik olarak yolculara iade edilir. Gişeler ve acenteler gibi yerlerden kağıt olarak alınan biletlerde ise, yolculuk tarihinden itibaren 1 ay içinde başvuru yapılması şartıyla tam ücret iadesi yapılmaktadır. Eğer biletinizi gidiş-dönüş olarak aldıysanız, gidiş seferinin BUDO tarafından iptal olması, dönüş seferinin iptalini gerektirmemektedir. Gidiş-dönüş bileti alan ve gidiş seferi iptal olan yolcular, dönüş sefer saatinden öncesine kadar web sitesinden, çağrı merkezinden(kayıt açtırarak) ve mobil uygulamadan herhangi bir kesinti yapılmaksızın biletini iptal ettirebilir.

 

BUDO Bilet İletişim Telefon Numarası

Budo bilet iletişim telefon numarasını arayarak; budo bilet iptali, erteleme ve değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda budo seferleri ile ilgili tüm konularda bilgi alabilirsiniz. Budo bilet iletişim numarası aşağıda belirtilmiştir;

→ 0850 850 99 16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir