Pegasus Bilet İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır?


Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda; pegasus bilet iptali, pegasus uçak bileti iptali, pegasus bilet iptali para iade, uçak bileti iptali pegasus, pegasus uçuş iptali, pegasus bilet iptal etme, pegasus uçak bileti iptali para iadesi, pegasus bilet iptali kesinti konularında bilgiler yer almaktadır.

 

Bu Yazıda Neler Var?

Pegasus Bilet İptali İşlemleri

Pegasus bilet iptali konusunda iki farklı yöntemi kullanarak pegasus uçak bileti iptali yapmanız mümkün. Öncelikle pegasus ücretsiz bilet iptali ve tam iade hakkından bahsedelim. Pegasus firması özellikle ucuz uçak bileti kampanyaları konusunda müşterilerine ücretsiz bilet iptal hakkı sunmaktadır. Pegasus ücretsiz bilet iptali sisteminin en önemli özelliği, bilet parasının tamamının iade edilmesidir. Fakat bu haktan faydalanabilmek için belirli süreler içinde uçak bileti iptali işlemini yapmanız gerekir. Peki kimler, hangi şartlarda bu iptal hakkından faydalanabilir, detaylara bakalım;

  • Öncelikle pegasus ücretsiz bilet iptal hakkından faydalanabilmek için biletinizi; pegasus internet sitesinden ya da pegasus mobil uygulaması üzerinden almış olmanız gerekmektedir.
  • Eğer uçağınız kalkış saatine 1 günden az bir süre kaldıysa; uçak bileti aldığınız andan itibaren 30 dakika içinde ücretsiz iptal yapabilirsiniz.
  • Eğer uçağınız kalkış zamanına 1 gün ile 3 gün arası süre kaldıysa; uçak bileti aldığınız andan itibaren 1 saat içinde ücretsiz iptal yapabilirsiniz.
  • Son olarak uçuş saatine 3 günden fazla bir süre varsa satın aldığınız uçak biletinizi, satın aldığınız tarihten itibaren 1 gün içinde ücretsiz iptal edip para iadesi alabilirsiniz.

Yukarıda yer alan pegasus uçak bileti iptali işlemleri haricinde genel kurallar da bulunmaktadır. Eğer ki yukarıda yer alan şartları taşımıyorsanız aşağıda belirtilen kuralları okuyarak pegasus uçuş iptali konusundaki diğer yöntemleri kullanabilirsiniz;

→ Eğer uçuşunuza 12 saatten az bir zaman kaldıysa pegasus uçak bileti iptali para iade hakkınız bulunmuyor.

→ Eğer uçağınızın kalkış saatine 12 saat ve daha fazla bir zaman varsa bu durumda 95 TL iptal cezası(pegasus bilet iptali kesinti) ödeyerek bilet iptali yapabilirsiniz.

 

Pegasus Promosyon Bilet İptali Yapabilir Miyiz?

Birçok havayolu şirketinde olduğu gibi pegasus promosyon bilet iptali de mümkün değildir. Bu nedenle promosyon ya da kampanyalı ucuz uçak bileti alırken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Her ne kadar pegasus promosyon bilet iptali mümkün olmasa da ücret iadesi konusunda alttaki başlığı dikkatle okumanızı öneriyoruz.

 

Pegasus Bilet İptali Para İade Yapılıyor Mu?

Pegasus bilet iptali para iade hakkı, uçuş iptalinin yapıldığı zamana göre değişkenlik göstermektedir. Eğer ki yukarıda belirtilen şartlara göre hareket edilirse pegasus uçak bileti iptali para iadesi hakkını tam olarak elde edebilirsiniz. Fakat promosyon uçak bileti iptal işleminde maalesef ki uçak bileti para iadesi yapılmıyor. Önemli not; pegasus uçak bileti iptal ve iade işlemlerinde, havaalanı vergisi ve ayrıca uçuştan en az 2 saat önce yapılan iptal ve iade işlemlerinde Check-in Bedeli bu kapsam dışındadır ve buy ücretler bilet sahibine iade edilmektedir.

 

Pegasus Bilet İptali Telefon

Pegasus bilet iptali telefon yoluyla da yapılabilmektedir. Bu konuda pegasus çağrı merkezini arayıp destek alabilirsiniz. Fakat pegasus müşteri hizmetlerini aramak ücretli olup dakika başına 1,5 tl ücret yazmaktadır. Yani pegasus müşteri hizmetleri ile 5 dakika görüşme yaptığınızda ortalama 7,5 tl konuşma ücreti telefon faturanıza yansıyacaktır. Pegasus müşteri hizmetleri telefon numarası aşağıda yer almaktadır;

 0888 228 12 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir