Sun Express Bilet İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır?


Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda; sunexpress bilet iptali, sunexpress bilet değişikliği, sunexpress bilet erteleme, sunexpress bilet değiştirme, sunexpress uçuş iptali, uçak bileti tarihi değiştirme sunexpress, sun express bilet iptal cezası, sunexpress promosyon bilet iptali, sunexpress bilet iptali telefon işlemleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

 

Sun Express Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Sun express bilet iptali hakkı mevcuttur. Fakat sun express uçuş iptali; uçak kalkış saatine, uçak bileti sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Ek olarak sun express bilet iptal cezası olarak bir miktar ücret kesintisi de yapılmaktadır. Sun express bilet iptali işlemleri aşağıdaki gibidir;

 

Yurt İçi Hatlarda Sun express bilet iptal koşulları

Sun express uçak firması SunEco, SunClassic ve SunPremium olmak üzere üç bilet sınıfı üzerinden satış yapmaktadır. Bu bilet sınıflarına göre sun express bilet iptali ve para iadesi şartları aşağıdaki gibidir;

SunEco Bilet İptali: Uçuşa 6 saatten fazla bir süre kala SunEco bilet iptali yapmak isterseniz 60 tl sun express bilet iptal cezası ödeyerek uçak bileti iptali yapabilirsiniz. Fakat uçağınızın kalkışına 6 saatten az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde bilet iptali yapılmaz.

SunClassic Bilet İptali: Uçuşa 6 saatten fazla bir süre kala SunClassic bilet iptali yapmak isterseniz 60 tl sun express bilet iptal cezası ödeyerek uçak bileti iptali yapabilirsiniz. Fakat uçağınızın kalkışına 6 saatten az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde bilet iptali yapılmaz.

SunPremium Bilet İptali: Uçuşa 6 saatten fazla bir süre kala SunPremium bilet iptali yapmak isterseniz 60 tl sun express bilet iptal cezası ödeyerek uçak bileti iptali yapabilirsiniz. Fakat uçağınızın kalkışına 6 saatten az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde bilet iptali yapılmaz.

 

Yurt Dışı Hatlarda Sun express bilet iptal koşulları

Sun express uçak firmasının bilet sınıflarına göre yurt dışı uçuş bilet iptali şartları aşağıdaki gibidir;

SunEco Bilet İptali: Uçuşa 1 haftadan uzun bir süre varsa SunEco bilet iptali talep etmeniz halinde uçak bileti fiyatının %75’i oranında sun express bilet iptal cezası ödeyerek uçak bileti iptali yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 48 saatten az bir süre kaldıysa Bu ceza oranı %85 olarak uygulanır. Eğer uçak kalkış saatine 2 günden az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde bilet iptali yapılmaz.

SunClassic Bilet İptali: Uçuşa 1 haftadan uzun bir süre varsa SunClassic bilet iptali talep etmeniz halinde uçak bileti fiyatının %50’si oranında sun classic bilet iptal cezası ödeyerek uçak bileti iptali yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 48 saatten az bir süre kaldıysa Bu ceza oranı %80 olarak uygulanır. Eğer uçak kalkış saatine 2 günden az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde bilet iptali yapılmaz.

SunPremium Bilet İptali: Uçuşa 1 haftadan uzun bir süre varsa SunPremium bilet iptali talep etmeniz halinde uçak bileti fiyatının %50’si oranında sun premium bilet iptal cezası ödeyerek uçak bileti iptali yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 48 saatten az bir süre kaldıysa Bu ceza oranı %80 olarak uygulanır. Eğer uçak kalkış saatine 2 günden az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde bilet iptali yapılmaz.

 

Sun Express Bilet İptali işlemleri

Sun Express Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Sun express bilet değişikliği kapsamında; sun express bilet erteleme ve sun express bilet değiştirme haklarınız bulunmaktadır. Sun express bilet değişikliği işlemleri de alınan bilet sınıfına ve uçuş tarifesine göre değişiklik göstermektedir. Sun express bilet değiştirme ile ilgili detayları sizlerle paylaşıyoruz;

 

Yurt İçi Hatlarda Sun express bilet değiştirme

Sun express uçak firması SunEco, SunClassic ve SunPremium bilet sınıflarına göre sun express bilet iptali ve para iadesi şartları aşağıdaki gibidir;

SunEco Bilet Değişikliği: Uçuşa 2 saatten fazla bir süre kala SunEco bilet değişikliği yapmak isterseniz; 90 tl sun express bilet değiştirme cezası + yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek uçak bileti değişikliği yapabilirsiniz. Fakat uçağınızın kalkışına 2 saatten az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde sun express bilet erteleme-değiştirme yapılmaz.

SunClassic Bilet Değişikliği: Uçuşa 24 saatten fazla bir süre kala SunClassic bilet değişikliği yapmak isterseniz hiçbir ceza ödemeden sadece yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek uçak bileti değişikliği yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 2 saatten fazla bir süre kaldıysa 10 tl bilet değişikliği cezası ve yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek rezervasyon değişikliği yapabilirsiniz. Fakat uçağınızın kalkışına 2 saatten az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde sun express bilet erteleme-değiştirme yapılmaz.

SunPremium Bilet Değişikliği: SunPremium bilet değişikliği işlemleri SunClassic biletle aynı şekildedir. Uçuşa 24 saatten fazla bir süre kala SunPremium bilet değişikliği yapmak isterseniz hiçbir ceza ödemeden sadece yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek uçak bileti değişikliği yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 2 saatten fazla bir süre kaldıysa 10 tl bilet değişikliği cezası ve yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek rezervasyon değişikliği yapabilirsiniz. Fakat uçağınızın kalkışına 2 saatten az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde sun express bilet erteleme-değiştirme yapılmaz.

 

Yurt Dışı Hatlarda Sun express bilet iptal koşulları

Sun express uçak firmasının bilet sınıflarına göre yurt dışı uçuş bilet değişikliği şartları aşağıdaki gibidir;

SunEco Bilet Değişikliği: Uçuşa 1 haftadan uzun bir süre varsa SunEco bilet değişikliği talep etmeniz halinde 50 euro sun express bilet değişikliği cezası ödeyerek rezervasyon değişikliği yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 48 saatten az bir süre kaldıysa bu ceza 100 euro olarak uygulanır. Eğer uçak kalkış saatine 2 günden az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde sun express bilet erteleme-değiştirme yapılmaz.

SunClassic Bilet Değişikliği: Uçuşa 1 haftadan uzun bir süre varsa SunClassic bilet değişikliği talep etmeniz halinde 20 euro bilet değişikliği cezası ve yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek rezervasyon değişikliği yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 48 saatten az bir süre kaldıysa 50 euro bilet değişikliği cezası ve yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek rezervasyon değişikliği gerçekleştirilir. Eğer uçak kalkış saatine 2 günden az bir süre kaldıysa hiçbir şekilde sun express bilet erteleme-değiştirme yapılmaz.

SunPremium Bilet Değişikliği: Uçuşa 1 haftadan uzun bir süre varsa SunPremium bilet değişikliği talep etmeniz halinde hiçbir ceza ödemeden sun premium bilet değişikliği yapabilirsiniz. Uçağınızın kalkışına 48 saatten az bir süre kaldıysa 25 euro bilet değişikliği cezası ve yeni bilet için varsa arada oluşan fiyat farkını ödeyerek rezervasyon değişikliği gerçekleştirilir. Eğer uçak kalkış saatine 2 günden az bir süre kaldıysa sun express bilet erteleme-değiştirme yapılmaz.

 

Sun Express Bilet İptali Telefon Numaraları

Gerek bilet iptal, erteleme ve değiştirme işlemleri gerekse de diğer tüm konularda Sun Express çağrı hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sun Express bilet iptali telefon numaraları aşağıdaki gibidir;

444 0 797

0541 782 3081 (whatsapp hattı, sadece mesajlaşma için kullanılır)

0541 444 0797 (whatsapp hattı, sadece mesajlaşma için kullanılır)

Yolcu hakları konusundaki işlemler için de sun express fax numarası olarak +90 (242) 310 2729 no’lu telefonu kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir