THY Bilet İptal ve Para İadesi Nasıl Yapılır?


Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda; THY bilet iptal, thy uçuş iptali, thy uçak bileti iptali, thy bilet iade, uçak bileti iptali thy, thy rezervasyon iptali, thy bilet iptal etme işlemleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

 

THY Bilet İptal İşlemleri (İç Hatlar)

Her ne kadar uçak bileti fiyatları bakımından en yüksek rakamlarla satış yapsa da konfor bakımından en üst düzey uçak firması olarak THY’yi gösterebiliriz. Birçok firmada olduğu gibi THY’de de uçak bileti iptal, iade ve değişiklik işlemlerine belirli şartlar dahilinde imkan verilmektedir. Bu şartlar, uçak biletinin alındığı uçuş paketine göre, bilet türüne göre değişmektedir. Peki hangi durumlarda thy bilet iptal işlemi yapabiliriz, thy uçuş iptali için neler gerekli, inceleyelim:

 

THY EcoFly Paket Uçak Bileti İptali

THY firmasında yapılan son düzenleme ile birlikte 4 adet uçuş paketi hazırlanmıştır ve bu kapsamda 4 bilet türü oluşturulmuştur. Bunlar; ekonomi sınıfı kapsamında EcoFly, ExtraFly ve PrimeFly, business sınıfı için ise Business Esnek şeklindedir. İlk olarak THY ekonomi sınıfı uçak bileti paketlerinden biri olan EcoFly uçak bileti iptal işlemlerinden bahsedelim.

EcoFly uçak bileti iptal işlemini uçuşa 12 saatten az bir zaman kaldıysa kesinlikle yapamıyorsunuz. Eğer ki uçuşunuza 12 saat ve daha fazla bir süre varsa 150 TL uçak bileti iptal cezası(kesintisi) uygulanır ve kalan tutarla birlikte thy bilet iade işlemi tamamlanır. Fakat biletleme servis ücreti iade edilmez. Ek olarak bu paket kapsamındaki alınan thy promosyon uçak bileti iptali hiçbir şekilde yapılmamaktadır. Not: Uçak bileti alınmasına rağmen uçağa binilmediyse ve iptal işlemi yapılmadıysa bu durumda bilet ücreti içinde yer alan alan vergisi tarafınıza iade edilmektedir.

 

THY ExtraFly Paket Uçak Bileti İptali

Bu paket kapsamında yapılan işlemlerde thy uçuş iptali işlemleri şu şekildedir: Uçuşa 1 saatten az bir zaman kaldıysa hiçbir şekilde thy uçak bileti iptali yapılmaz. Eğer ki uçak kalkış saatine 12 saatten az bir zaman kaldıysa bilet ücretinden 150 tl kesinti yapılarak thy uçuş iptali yapılmaktadır. Eğer ki uçuşa 12 saatten fazla bir zaman kaldıysa 100 tl iptal cezası(kesintisi) uygulanarak uçak bileti iptali thy tarafından yapılır. Ek olarak bu paket kapsamında  U sınıfında alınan thy promosyon uçak bileti iptali hiçbir şekilde yapılmamaktadır. Not: Uçak bileti alınmasına rağmen uçağa binilmediyse ve iptal işlemi yapılmadıysa bu durumda bilet ücreti içinde yer alan alan vergisi tarafınıza iade edilmektedir.

 

THY PrimeFly Paket Uçak Bileti İptali

Bu paket kapsamında yapılan thy bilet iptal işlemleri şu şekildedir: Uçuşa 1 saatten az bir zaman kaldıysa hiçbir şekilde thy uçak bileti iptali yapılmaz. Eğer ki uçak kalkış saatine 12 saatten az bir zaman kaldıysa bilet ücretinden 90 tl kesinti yapılarak thy uçak bileti iptali yapılmaktadır.THY PrimeFly uçak bileti almanın en önemli avantajı ise uçuşa 12 saatten daha fazla süre varsa ücretsiz bir şekilde bilet iptali yapabiliyorsunuz. Yani herhangi bir kesinti olmadan bilet ücreti iadesi alabiliyorsunuz. Not: Uçak bileti alınmasına rağmen uçağa binilmediyse ve iptal işlemi yapılmadıysa bu durumda bilet ücreti içinde yer alan alan vergisi tarafınıza iade edilmektedir.

 

Business Esnek Paket Uçak Bileti İptali

THY business esnek paket kapsamında alınan uçak biletlerinde iptal ve para iade işlemleri şu şekildedir: Uçak kalkış saatine 1 saatten az bir zaman kaldıysa hiçbir şekilde thy uçuş iptali yapılmaz. Eğer ki uçak kalkış saatine 12 saatten az bir zaman kaldıysa bilet ücretinden 200 tl iptal kesintisi yapılarak thy uçak bileti iptali yapılır. Eğer ki THY business uçak bileti aldıysanız ve uçak kalkış saatine 12 saatten fazla bir süre kaldıysa ücretsiz bir şekilde uçak bileti iptali yapabilir ve kesinti olmadan ücret iadesi alabilirsiniz. Not: Uçak bileti alınmasına rağmen uçağa binilmediyse ve iptal işlemi yapılmadıysa bu durumda bilet ücreti içinde yer alan alan vergisi tarafınıza iade edilmektedir.

 

THY Uçak Bileti İptali Telefon Numaraları

THY uçak bileti iptali, uçuş iptali, para iadesi, bilet erteleme, değiştirme gibi tüm konularda thy müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilir ve işlem yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan THY iletişim numaralarını arayabilirsiniz;

→ 444 0 849

→ 0850 333 0 849

1 Comment

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir